Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 369 komentarzy

Świat, ludzie, polityka okiem laika.

Schoppenka - www.nadziejazadluzonych.pl "Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to, co się uczyniło innym." Arystoteles

Moje komentarze

 • Autorka
  Przypominam o istnieniu art. 54 prawa bankowego.

  Komornik może zając konto dłużnika ale skarga na czynności komornika będzie jedynie wywaleniem 100 zł w błoto bo komornik działa zgodnie z obowiązującym prawem. Może zająć wszystkie składniki majątku dłużnika, np wynagrodzenie i konto bankowe w konsekwencji pozostawiając dłużnika bez grosza przy duszy i to w majestacie prawa.
  Komornicy zajmują miliony kont
 • @Rebeliantka 12:20:04
  Może będą w stanie usłyszeć, jak dłużnicy walczą o trzymanie głowy nad powierzchnią. W jak nierównej walce stoją i jak padają ofiarą wykluczenia społecznego. Może jak usłyszą jakie konsekwencje dla gospodarki Polski ma taki BTE i wywalony poza system dłużnik, to będzie przynajmniej cień szansy na zrozumienie.

  Polecam przeczytanie bzdur jakie w odpowiedzi na interpelacje Posłanki Gapińskiej wysmarował Wojciech Kowalczyk http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=9789

  Udają głupich stwierdzając że dłużnik nie współdziała z wierzycielem, że ma możliwość polubownego załatwienia sprawy itp. Szkoda że Polska rzeczywistość jedynie egzekucjami, komornikami i windykacją stoi.
  Byłam w Sejmie, gdy mówiono o bankach
 • Rebeliantko
  Po frekwencji widać jakim zainteresowaniem cieszy się bandyckie postępowanie banksterów. Dziękuję Ci bardzo że tam byłaś. Może warto byłoby zainteresować jakiegoś parlamentarzystę zorganizowaniem konferencji z udziałem poszkodowanych przez banki. O ile się nie mylę, taka konferencja w Sejmie miała miejsce w 2004r (byłam na niej) a do tej pory cisza. Pozdrawiam
  Byłam w Sejmie, gdy mówiono o bankach
 • Krysiu- Rebeliantko
  Zapewniam z całego serca że popieram protest tak osobiście jak również w imieniu Ruchy Społecznego Nadzieja Zadłużonych. Jestem za daleko od Ciebie ale sercem, duszą i modlitwą jestem z Tobą. Będziemy nagłaśniać protest i jeśli się uda nam uczynić cokolwiek więcej to damy znać.

  Trzymaj się dzielna kobieto, w Tobie nasza nadzieja.
  "Mocne słowa, a zwłaszcza mocne czyny są wobec takich faktów całkowicie zrozumiałe!" - Rebeliantki protest głodowy
 • Autorka
  Krysiu, duszą i sercem jestem z tobą. Niestety ciałem nie mogę, daleko i finanse nie pozwalają. Będę rozpowszechniać protest w sieci, tylko tyle mogę zrobić i bardzo tego żałuję.

  Trzymaj się dzielna kobieto. Jeśli Bóg z nami to któż przeciwko nam ?
  Dość destruktorów cywilizacji łacińskiej w prokuraturach i sądach
 • Autor
  Konieczna jest jeszcze wykładnia art. 70 prawa bankowego, w którym banki powinny uzależniać przyznanie kredytu od faktycznej zdolności kredytowej. Tym bardziej że to bank jest profesjonalistą. Tymczasem wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 14 września br. z wniosku pełnomocnika mężczyzny aby Sąd Okręgowy zwrócił się do Sądu Najwyższego o wykładnię art. 70 ustawy - Prawo bankowe, zgodnie z którym bank uzależnia przyznanie kredytu od zdolności kredytowej zainteresowanego. Zdaniem pełnomocnika dzięki wykładni tego przepisu byłoby wiadomo, czy bank powinien wnikliwiej sprawdzać faktyczną zdolność kredytową starających się o pożyczkę. Sąd Okręgowy uznał jednak, że wniosek ten jest bezzasadny, i zamknął rozprawę.

  Rozdawnictwo kredytów kwitnie, zwłaszcza po ostatnim rozluźnieniu rekomendacji z KNF a cały ciężar odpowiedzialności spoczywa na barkach kredytobiorcy.

  Takich pilnych potrzeb jest znacznie więcej. Polecam http://www.petycjeonline.com/przeciw_wykluczeniu_spoecznemu_i_finansowemu
  Zmiany, zmiany! Bank przegrał...
 • @Molier 14:08:05
  Temat dość dokładnie został opisany i "rozebrany na czynniki pierwsze" na forum www.nadziejazadluzonych.pl Zapraszam.
  Jeśli E-SĄD osądził cię błyskawicznie...
 • Autorka
  Wnosząc sprzeciw do e-sądu nie ma potrzeby posiadać wiedzy co to za wierzytelność. To powód (firma windykacyjne, fundusz sekurytyzacyjny i inne) mają obowiązek wykazać ponad wszelką wątpliwość o istnieniu wierzytelności którą dochodzą pozwem.

  Art. 505(35) kpc. Sprzeciw od nakazu zapłaty nie wymaga uzasadnienia i przedstawienia dowodów, jednak w sprzeciwie pozwany powinien przedstawić zarzuty, które pod rygorem ich utraty należy zgłosić przed wdaniem się w spór, co do istoty sprawy. W pozostałym zakresie przepisu art. 503 § 1 zdanie drugie nie stosuje się.
  Art. 505(36). § 1 kpc. W razie prawidłowego wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci moc w całości, a sąd przekazuje sprawę do sądu według właściwości ogólnej.
  Jeśli E-SĄD osądził cię błyskawicznie...
 • @Schoppenka 18:14:19
  Firmy Windykacyjne za podstawę swojego działania wykorzystują fakt powszechnej nieświadomości prawnej Polaków. Interes społeczny, dobro Kraju czy sprawiedliwość nie są absolutnie wartościami, którymi się kierują FW - wręcz przeciwnie: inter
  es własny, własne „prawa” i sposoby działania określają ich pozycję moralną. Nikt ich nie przymuszał do reprezentowania czy kupowania czegokolwiek. Wobec FW nie ma negocjacji i nie należy w żadnym wypadku ich prowadzić. Należy uważać, by w porywie emocji nie podjąć prób odpowiedzi na korespondencję nadchodzącą z FW. Pisma (np. tzw. „Wezwania do zapłaty”) do nas kierowane przez FW nie mają żadnego znaczenia finansowego! Wszelkie nasze obawy, że wyrządzamy komukolwiek krzywdę są produktem naszego źle rozumianego poczucia uczciwości lub manipulacją ze strony FW. Nie zawieraliśmy z nimi żadnych umów, nie pożyczaliśmy od nich pieniędzy lub innych dóbr i z punktu widzenia moralnego nie są one naszymi wierzycielami.
  E-SĄD sądzi błyskawicznie
 • @
  Założeniem utworzenia e-sądu miało być odciążenie wydziałów Sądów Rejonowych, założenia w Polsce są zawsze trafne tylko wychodzi jak zwykle. A jeszcze są przymiarki do e-sądu dla banków.

  "Ile w związku z EPU, ubyło spraw z wydziałów cywilnych ? Bo, że wygenerowano dodatkowo 4 mln. spraw, to pewne. Ale ile ubyło ? "..."cała obrona e-sądu opiera się na założeniu, ze e-sąd przejął część wpływu tzw. zwykłych sadów. Tak nie jest
  . Statystyka wskazuje, że powstanie e-sadu w żaden sposób nie nie zmniejszyło wpływu do zwykłych sadów."..."E-sąd opłaca się tylko wtedy gdy robimy masówkę i warto wtedy podać nieaktualny adres pozwanego - niewielu ludzi zdecyduje sie walczyć o te kilka złotych kiedy komornik juz im wejdzie na konto."..."Nie jest istotne w ilu sprawach e-sąd uznał doręczenia nakazu za nie skuteczne , ale w ilu uznał doręczenie zastępcze (przez awizo) za prawidłowe mimo, że pozwany dawno pod tym adresem nie mieszkał. To da man obraz rozmiaru nadużyć popełnianych za pomocą tego sukcesu ministerstwa."
  E-SĄD sądzi błyskawicznie
 • Autor
  Państwo Polskie zdało egzamin bo dało w łapę egzaminatorowi :)
  Komorowski twierdzi nadal, że państwo polskie zdało egzamin
 • Autor
  Bardzo mi się podoba tekst, to wręcz moje myśli przelane na nie mój blog.

  A tutaj potwierdzenie Pana opinii: http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,12467321,Cala_Polska_eksmituje__W_tych_miastach_wyrzuca_sie.html
  Kretyni rządzą, kretyni sądzą ... Co się dziwić, że realne płace maleją a koszty utrzymania rosną.
 • Autor
  Dziękuję :)

  Trzeba przypominać i napiętnować bandyckie zapędy. Prawie rok temu też o tym samym pisałam http://schoppenka.ne.pl.nowyekran.pl/post/41153,prawo-do-sadu-jedno-z-najbardziej-fundamentalnych-praw-obywateli

  5*
  Pozdrawiam
  E-sąd już jest, kiedy będą e-wyroki?
 • Autor
  Bardzo dziękuję ci za przypomnienie i ponowne zwrócenie uwagi na tak ważki problem.

  Oczywiście 5*
  Pozdrawiam
  W Polsce potrzebna jest edukacja prawna w szkołach, np. w ramach WOS-u
 • @Trubadur 10:50:37
  Słuszna uwaga. Dziękuję.
  Jeśli tylko ta petycja i akcja coś da, z całą pewnością będziemy próbować przekonać o tym decydentów (chyba że sami wybierzemy swoich w przedterminowych wyborach). Niemniej jednak od czegoś trzeba zacząć.
  Przeciw wykluczeniu społecznemu i finansowemu.
 • @Locke 08:03:18
  i jeszcze tutaj: http://pietkun.nowyekran.pl/post/47405,komornicy-wezwani-do-rpo
  Przeciw wykluczeniu społecznemu i finansowemu.
 • @Locke 08:03:18
  Bardzo proszę: http://pietkun.nowyekran.pl/post/64437,komornik-za-kratami-to-poczatek
  Przeciw wykluczeniu społecznemu i finansowemu.
 • @TeresaM 18:43:52
  Odszedł do Domu Ojca +++
  Ksiądz Kiersztyn miał wypadek
 • @Trubadur 10:24:13
  O osobach takich jak jest ten artykuł. Człeczyno o dwóch obliczach.
  ..KLAWISZE ..obozu RZECZYPOSPOLITA POLSKA !
 • Autor
  "gnid było ci u nas zawsze dostatek....z jakich pobudek niby na co dzień "normalni" obywatele RP.....w życiu służbowo-codziennym są zwyczajnymi gnidami,....."

  Takich osobników o dwóch twarzach trzeba eliminować, pytanie tylko jak ? Ja nadal wierzę że nas, czyli ludzi "jednotwarzowych" z sercem na dłoni jest zdecydowanie więcej i "mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki"...NAM.

  Każda władza się kiedyś skończy, byle tylko nas nie zabrakło aby przywrócić nasz kraj dla zwykłego obywatela. Nie pozostaje nic innego jak "Bić kurwy i złodziei"

  Czekam na kolejny artykuł :)
  ..KLAWISZE ..obozu RZECZYPOSPOLITA POLSKA !

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej