Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 369 komentarzy

Świat, ludzie, polityka okiem laika.

Schoppenka - www.nadziejazadluzonych.pl "Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to, co się uczyniło innym." Arystoteles

Kiedy przyjdą podpalić twój dom, ten, w którym mieszkasz-Polskę…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Może od razu nie podpalą ale są na najlepszej drodze. Zagłada obywateli trwa.

 

 

  Ostatnie spotkanie posłów. Tabliczki już prawie odkręcone a w głowach już tylko kampania wyborcza we wszystkich kolorach i odcieniach obłudy. Byle do żłoba, byle napchać kieszenie. Ludzie ciemni to się ich poczęstuje kolejnymi obiecankami i upragniony stołek jeszcze nie zdąży wystygnąć do następnej kadencji.

   Co nam po kolejnych obiecanych cudach, objazdach tuskobusu po biedzie, konwencjach w pałacach i tym podobnych zagraniach pod publiczkę, skoro ostatnim rzutem na taśmę uchwalono eksmisję na bruk dla obywateli naszego kraju. Akt prawny nie mający odzwierciedlenia w całej Unii Europejskiej.

   Eksmisja dla lokatorów którzy nie uzyskali prawa do lokalu socjalnego oraz dla ich rodzin. Już nie będzie potrzeby nakazu eksmisji dla członków rodziny dłużnika, choćby z dłużnikiem łączył ich tylko wspólny dach nad głową. Nakazy eksmisji są nadawane najczęściej zaocznie, bez wysłuchania głosu lokatora, który mógł nie stawić się w sądzie z różnych powodów. Może jest niepełnosprawny, może nie został należycie powiadomiony a nieodebrane pismo wróciło do sądu ze skutkiem doręczenia, może nieuczciwy wierzyciel podał celowo zły adres aby lokator nie miał możliwości się bronić, może jest to osoba po prostu stara, niedołężna, nie umiejąca poradzić sobie w tej trudnej sytuacji.

    Zaoczny wyrok dla lokatorów to akt ludobójstwa, bo jak inaczej nazwać ustawę która miast chronić, pozwala aby ludzie mieli mniej praw niż zwierzęta.

ART. 9 Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997r


9.1. Kto utrzymuje zwierzę , ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody. 

 

    Pod most będą wyrzuceni wszyscy Ci, którzy są ofiarami niewydolnego systemu pomocy społecznej, którzy „nie łapią” się na pomoc bo od kilku lat nie urealniono progów dochodowych. Ustawa przyznaje pomieszczenie tymczasowe na okres 1 miesiąca do pół roku. A co potem ? Noclegownia na noce a w dzień ławka w parku ? A co z dziećmi ludzi wyeksmitowanych, będą odrabiały lekcje na schodach schroniska ? Wiem to z autopsji, że takim ludziom w ramach „pomocy” odbiera się dzieci, więc przy okazji pozyskania lokalu dla zasobu gminy, można będzie rozbić trwale rodzinę a dzieci oddać np. parze gejów.

 

    Dokąd prowadzi polityka państwa ? Obywatele Rzeczpospolitej obarczeni są kosztami życia niewspółmiernymi do ich zarobków, są zniewoleni przez kredyty bankowe, lichwę, decyzje urzędników czy zbyt rozbudowaną kontrolę państwa. Podatki w naszym kraju ustanawiane są od wszystkiego, o czym tylko pomyśli ustawodawca, nie mając żadnego uzasadnionego celu. To co zostaje zabrane obywatelom do tzw. „wspólnej kasy” ulega „utlenieniu” po drodze do jej przeznaczenia, zła dystrybucja finansów publicznych jest plagą naszych czasów. Jeszcze zdążyli przegłosować chorą ustawę o informacji publicznej, aby obywatel nie dowiedział się zawczasu o zamachu na jego mienie, życie czy wolność i przypadkiem gdzie się nie schował lub uciekł.

 

   Pozbawienie ludzie dachu nad głową jest aktem skrajnego barbarzyństwa. Zabrano nam już praktycznie wszystko, teraz rozpocznie się masowa produkcja bezdomnych. A opustoszałe lokale będą niemymi światkami zagłady narodu Polskiego a to dopiero początek.

 

   Jeśli ich nie powstrzymamy to zostaną jedynie zgliszcza.

KOMENTARZE

 • PATRIOTYZM - Lech Makowiecki
  http://www.youtube.com/watch?v=6gfbf9wevR0
 • *****Jest na to sposob*****
  Nie głosować na POsrańców !!!! Tylko tak powstrzymamy POsraną zarazę !!!
 • @Gustlik222
  Za to, co nam zgotowali, za to, że nas wydali na żer złodziei odpowiada każdy poseł/senator, który głosował "ZA" krzywdzącą ustawą. To wina całego partyjnego betonu: PiS, PO, SLD i PSL. Dopóki społeczeństwo tego nie zrozumie, dopóty będziemy w doopie. Każda kampania wyborcza opiera się na głosowaniu p/o jakiemuś ugrupowaniu, a nie za. Wszystko z konieczności wyboru mniejszego zła. Zagłosuję na PiS, żeby zrobić na złość PO. Dziecinne przepychanki w piaskownicy!
 • Wszyscy eksmitowani
  wprowadzają się na Wiejską ,tam będzie dom tych wszystkich którym zabrano mieszkania.
 • @pionek
  Noo własnie,,,tacy byli CI co przeszli YAPĘ łódzką w latach ...siątych ,ale gdzie oni się podziali i gdzie ich odwaga!!! Dzięki CI "BABSZTYLU" obecnie "ZAJAZD" chyba.
  Ale to dla normalnych MOHERÓW a nie ludzi salonu !!
 • @Gustlik222
  Gustliku,,nie zniżaj sie do nich obrażając,,wiem że bez "kurwa maci" wielu nie rozumie PO POLSKU ale dlatego niech zaczyną sie uczyć. Ja juz widziałam "tych co na fali" wycięskiego PISu przyłazili i zapisywali sie.. takiej chołoty i karierowiczów to malo sie widywalo w tamtym czasie.Na szczęście pouciekali i zasilisi PO.
  ALE WIADOMO OD ZAWSZE ŻE DUŻA ILOŚĆ MUCH,,,TO W POBLIŻU JEST GOWNO !!
  SZKODA ŻE NIESIOŁ TAK SIĘ ZŁAJDACZYŁ I MŚCI SIĘ NA KACZYŃSKIM ZA "NIE BYCIE NA LIŚCIE" A TAK ŚICZNIE ZWISAŁ NA KLAMCE U KACZYNSKIEGO !! ALE WIADOMO-NIESIOL OD MUSZEK-PLUJEK .
 • @autorka
  Nie mogę odgrzebać protokołu z tego pajacowatego głosowania. Chętnie dowiedziałabym się - imiennie - którzy posłowie głosowali "za' uchwaleniem ustawy eksmisyjnej? Jak ktoś dotrze do materiałów, proszę zamieścić linka.
 • @pionek
  dawno temu powstał Hymn Sybiraka,,,17 wrzesnia TEN RZĄD OLAŁ NAS a w Toruniu zniszczono wystawę
  słów hymnu to warto posluchać

  http://www.youtube.com/watch?v=-vsSgdg0XL4
 • @kaczka dziwaczka
  tak wracano w 1957r,,statnie transporty repatriantów??? nieeee zeslanców z Jakucka,Workuty,Tixi,,,i czym jest PATRIOTYZM,,to opowiesci dziadków,ojców o rodzinie o rodzie o przyjaciołach ,,,o grobach. Patriotyzmu nie uczy sie w szkole,,,a czuje w domu i przekazuje to "czucie" dalej i dalej i szerzej..na cala OJCZYZNĘ.
  Przepraszam ale tak malo zostalo SYBIRAKÓW,,,odchodzą wraz ze swymi historiami życia NA TEJ KOSZMARNEJ,NIELUDZKIEJ ZIEMI
 • Od 222 Legionisty
  To na prawdę nie ma znaczenia jaka opcja dorwie się do koryta..Liczą się tylko ONI...4 wodzów !!!
  To oni układali listy potulnych gównojadów..
  Oni zagłosują nawet za ucinaniem jaj każdemu z wyłączeniem parlamentarzystów..
  Im cierpienie człowieka nie burzy spokoju..Oni go nie znają..
  Niestety zbliża się koniec!!!
  Brak kasy nie takich cwaniaków załatwił.. A koniec kasy ???
  Tuż , tuż..................
 • Panstwo pro rodzinne wg PO
  Tak wlasnie ma chyba w przyszlosci wygladac panstwo prorodzinne w aranzacji PO .

  1. Odebrac ludziom mieszkania
  2. Ludzie ktorzy nie sa w stanie zapewnic swoim dzieciom wlasciwego miejsca do odrabiania lekcji --- Odebrac te dzieci .
  3. Dzieci umiesci sie w domach dziecka , obojetnie czy to panstwowych czy prywatnych
  4. Kosztami utrzymania dzieci obciazych rodzicow , niewazne ze juz sa oni bezdomni
  5. Jesli ci rodzice nie beda placic sami to w postepowaniu niejawnym obciazyc ich alimentami na wlasne dzieci
  I w ten sposob powstaje genialna w swej prostocie maszynka do produkcji niewolnikow , ktorzy beda musieli do konca swojego zycia pracowac aby splacac alimenty , ktorzy juz nigdy sie nie podniosa bo nie beda w stanie. Z tego faktu dla rzadzacych plyna same korzysci jak chociazby np. najtansza sila robocza ktora dodatkowo generuje przyplyw podatkow a te z kolei beda sie nalezaly rzadzacym za wynalezienie " Perpetum mobile " MADE IN POLAND !!!


  P.S, Naprawde to juz ostatnia szansa dla obywateli Polski aby sie w koncu obudzili i powiedzieli glosno ze maja juz DOSC !!
 • @flame
  Masz sporo racji, ale jakoś za rządów PiS-u takie "kwiatki" nie powstawały. Tylko za panowania POsranej zarazy to się dzieje. Zreszą - ile razy liberałowie byli u władzy, tyle razy trwała destrukcja państwa polskiego. Zniszczyli oświatę, służbę zdrowia, sprzedali za bezcen zaklady pracy, teraz to samo robią z gazem łupkowym, dojdzie do tego, że nasze złoża przejmie rosyjski Gazprom. A więc będziemy kupować od Gazpromu nasz gaz po cenie kilka razy większej. To wygląda tak, jakbym zasadził sobie pole np. burakami, potem oddał je sąsiadowi i od tego sąsiada kupował własne buraki, które zasadziłem, w dodatku po zawyżonej cenie.
  Wystarczy przypomnieć sobie rzady Mazowieckiego, plan Balcerowicza, rządy Suchockiej i Buzka. Wtedy był prowadzony demontaż państwa na najwiekszą skalę. I tak jest dalej - POsrańcy to dawna Unia Wolności, więc trudno, żeby rządzili inaczej. Oni wiedzieli że jako UW są śmierdzącym za przeproszeniem gównem, więc postanowili zapakować się w ładny papierek z logiem PO. Ale każde gówno zawsze będzie śmierdziało, nawet jak będzie ładnie zapakowane.
 • Idą ciężkie czasy ...
  Wierzyciele zaczną egzekwować bublowatą ustawę i wtedy dopiero zaczną się balety. Teraz nikt nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji uchwalenia tego bubla.

  W mojej miejscowości MOPS już definitywnie odwala wnioski celowe o dofinansowanie kosztów ogrzewania. Najpierw robili to sporadycznie (losowo?), a teraz masowo. Ludzie nie dostaną węgla. Pójdą kraść, albo zbierać chrust do lasu. Urzędnicy tłumaczą, że z końcem roku finanse miasta świecą pustkami. Z Warszawy nie spływa kasa, którą można przeznaczyć na zapomogi.
 • @Gustlik222
  Wiesz dobrze, że zarzutami p/o PiS też można trzepać jak z rękawa. Wszyscy parlamentarzyści ponoszą winę, za brak reform i roztropności w wydawaniu pieniędzy podatników. Prędzej, czy później zaniedbania muszą przynieść opłakany skutek. Z tym, że to najbiedniejsi poniosą koszty. Dlaczego? Bo jest ich wielu i są najsłabsi, więc najłatwiej ich złupić.
 • @flame
  Ja wiem, że PiS-owcy też nie są święci, ale z tej całej "bandy czworga" PiS to jeszcze najlepsza partia, a na pewno NAJMNIEJSZE ZŁO. Trochę jednak dali ludziom, m.in. becikowe, ulgi podatkowe na dzieci, obnizyli progi podatkowe, mniejsze było bezrobocie. Choć wszystko to kropla w morzu, ale jednak coś trochę zrobili dla ludzi, a przynajmniej nie zabierali. A co zrobiło PO? Podniosło podatki, Tusk przedaje koncesje na gaz łupkowy m.in. Rosjanom. Gdyby rządził PiS, to Rosjanie obeszliby się smakiem, tego jestem pewny. Pozdrawiam.
 • @Gustlik222
  I korupcja się zmniejszyła. Wyznał mi to w rozmowie handlowiec z dużej firmy informatycznej. "Po nastaniu PiS większość zuchwałych łapowników się pochowała ze strachu".
 • @Schoppenka 222
  Palenie Polski i ludobójstwo jej rdzennych obywateli można zatrzymać. Polacy muszą wyjść z cienia chaosu politycznego i wejść dumnie z honorem na jasną stronę wyższej kultury demokracji. Przy kulturze demokracji politycy nic nie mogą więcej zrobić, ponieważ jest doskonałością zbudowaną przez Boga. Tylko wyższa kultura demokracji uratuje Polskę i Polaków, kiedy nawet kasza manna z nieba jest zadłużona przez wrednych polityków.
 • @flame
  "W mojej miejscowości MOPS już definitywnie odwala wnioski celowe o dofinansowanie kosztów ogrzewania."
  .
  Może czas na "finansowanie bezpośrednie": "szara strefa" WPROST do tych ludzi którzy NAPRAWDĘ nie mają? Nawet po kilka zł. Bez kwitów...
  .
  Swoją drogą, ILE KOSZTUJE np 100zł "zasiłku celowego", jeżeli musi być podanie, załączniki, wywiad w miejscu zamieszkania (samochód), decyzja pocztą (5.40?)... itd, itp. Ktoś policzył? ILE tego ABSURDU?
 • @laurentp
  "W mojej miejscowości MOPS już definitywnie odwala wnioski celowe o dofinansowanie kosztów ogrzewania."
  PS, "pocieszę Cię":
  .
  ŻYWNOŚCI TEŻ, bo od "września startuje dożywianie dzieci..."
  .
  Albo "z kwitami" opartymi jakoś o zasadę wzajemnego zaufania (jak w PGP), i oczywiście szyfrowane?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej