Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 369 komentarzy

Świat, ludzie, polityka okiem laika.

Schoppenka - www.nadziejazadluzonych.pl "Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to, co się uczyniło innym." Arystoteles

Za umorzenie odziedziczonego długu, kara skarbowa!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rodzina jako podstawowa komórka społeczna została spałowana tylko dlatego że biedna i to w imieniu prawa.

Niedługo nie będziemy mieli z czego żyć – obawia się Izabella Karecka. Kobieta wraz z mężem musi oddać fiskusowi ponad 10 tysięcy złotych. Powód? Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku umorzył im zadłużenie, a urząd skarbowy potraktował to jako dochód i nakazał zapłacićpodatek.

– Co to za dochód? Przecież w życiu nie miałam tych pieniędzy w ręce – denerwuje się białostoczanka.
Izabella Karecka nie pracuje, a jej mąż ma zatrudnienie dorywczo. Wychowują 3,5-letnią niepełnosprawną córkę. Głównym źródłem utrzymania rodziny są różnego rodzaju zasiłki.

– Nasze problemy zaczęły się, kiedy dostaliśmy
mieszkanie komunalne po zmarłej mamie mojego męża – opowiada nasza Czytelniczka. – Okazało się, że lokal jest poważnie zadłużony. Dług wynosił prawie 80 tys. zł. Małżeństwo zdecydowało się skorzystać z programu oddłużeniowego, jaki zaproponował ZMK. Wpłacili 20 proc. sumy, resztę im umorzono.

– Żeby zebrać te pieniądze musieliśmy zapożyczyć się u rodziny – mówi pani Izabella. – Niestety, nie wiedziałam, że to nie rozwiąże naszych problemów, a spowoduje następne.

Wkrótce po tym rodzina Kareckich dowiedziała się, że ma do zapłacenia podatek w wysokości ponad 10 tys. zł. Kwotę umorzenia urząd skarbowy potraktował bowiem jako dochód. Tym samym, rodzina straciła prawo do zasiłków, po przekroczyła próg dochodowy uprawniający do ich otrzymania. Izabella Karecka jest zrozpaczona. Próbowała się odwoływać, ale fiskus podtrzymał decyzję.

– Nie mam prawa mówić na temat sytuacji konkretnego podatnika – zaznacza Małgorzata Sokół-Kreczko, naczelnik I Urzędu Skarbowego w Białymstoku. – Mówiąc ogólnie, przepisy ustawy o podatku dochodowym są jednoznaczne. Umorzona zaległość jest traktowana jako przychód podatnika, od którego ma on obowiązek zapłacić 18 proc. podatku.

Kareccy w tej chwili mogą jedynie poprosić o rozłożenie kwoty na raty. Dobrych wiadomości nie ma także dyrektor
Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku. – Tym ludziom stała się krzywda – mówi Zdzisława Sawicka. – Nawet nie możemy im dać zasiłku rodzinnego, bo musimy uznać zaświadczenie o dochodach z urzędu skarbowego. Ta rodzina została pozbawiona możliwości uzyskania pomocy socjalnej.

 

Ze strony: //www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111028/REG00/653344061

Teraz pewnie w ramach pomocy państwa, osobą zadłużonym, zgodnie z prawem opieka społeczna odbierze im dziecko bo są niewydolni wychowawczo, nie mogąc zapewnić dziecku finansową stabilizację. Skandal !!!

Najbardziej mnie bolą komentarze. Tyle zawiści do biednego człowieka przerasta moje pojęcie. Gdzie współczucie czy zwykły ludzko gest zrozumienia, nawet argument absurdu ze strony aparatu państwa nie trafia do zawistnych i zakutych łbów. Jeśli mamy takie społeczeństwo, zwłaszcza wśród ludzo młodych, to strach się bać co zrobią wkrótce z nami, jak się zorientują że mamy inne zdanie ?

KOMENTARZE

 • Na zdjęciu pani Naczelnik
  Ciekawe, czy tak samo uśmiechnie się do tej rodziny?
 • @autor
  Po wojnie selekcję dobrych i złych robili panowie w czarnych płaszczach z pepeszmi w ręku, dzisiaj selekcji dokonuje się humanitarnie za pomocą fiskalizacji życia społecznego. Państwo występuje jako ewidentny okupant. Coraz więcej jest przykładów, gdy podatek nakładany jest od dochodu wymyślonego przez urzędnika. Więcej, urzędnicy niby wiedzą, że to absurd, ale zasłaniają się jakąś pokraczną interpretacją przepisów.

  Nawet pan feudalny inaczej traktował swoich poddanych. A my podobno jesteśmy suwerenem.

  Ludzie ci powinni wystąpić do Ministerstwa Finansów o umorzenie zaległości (Stokłosie umorzono) albo niech wprowadzą się do Sejmu.
 • @autor
  Przepraszam ale nie zdzierżę. Jaki skandal to sq...ństwo.
  Jakim trzeba być zwierzęciem by coś takiego w US wymyślić.
  Przecież to jakiś skrajny brak empatii i ... eh brak słów.
 • @mnich zarazy
  Dziękuję :)

  Wolę aby życie się do tych ludzi uśmiechnęło a pani naczelnik niech poszuka swojego sumienia, widać że je straciła byleby nie bezpowrotnie.
 • @Ewa Rembikowska
  Zgadzam się :) To nie jakość życia się ludziom obniżyła, to się ewidentnie obniżyła jakość państwa a wręcz jego upadek na samo dno, skoro gnębi najsłabszych, których powinno chronić.
 • Schoppenka 222
  Też tak sądzę, chyba już nawet nie wie co to takiego.

  Pozdrawiam
 • @Mariovan
  Zwierzęta w naszym państwie mają lepiej niż obywatele.

  USTAWA O OCHRONIE ZWIERZĄT z dnia 21 sierpnia 1997 r.

  ART. 9
  9.1. Kto utrzymuje zwierzę , ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.

  " Zaczynam zazdrościć zwierzętom ; zapewnienie opieki , ochrony przed zimnem i upałami, opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła , odpowiednia karma i woda, właściwe warunki bytowania !!! Cosik jakby tezy z Konstytucji RP.. Tylko Konstytucja jest zbiorem fundamentalnych praw dotyczących ludzi, obywateli RP.. Nie kończy się tak jak ustawa o ochronie zwierząt - w rozdziale 11 ” Przepisy karne ” – która penalizuje do kary pozbawienia wolności niezgodne z ustawą zachowania wobec zwierząt.." cytat z 222 Legionisty
 • --- GENETYCZNY DŁUG Polaków --
  --w URZĘDACH SKARBOWYCH czytaj PRZEDSIĘBIORSTWO stworzone do UNICESTWIANIA polskiej przedsiębiorczości !!!!! -mam 30letnie doświadczenia -prowadzenia tzw.działalności gospodarczej -przez 30 lat /wyłączając KOMUNĘ w której było LEPIEJ !! i to nie żart / zawsze miałam DŁUG w urzędzie skarbowym -a to prawo zadziałało wstecz a to znalezli odsetki a to naliczyli DOMIAR --SKARBÓWA !!!!! jest FAKTYCZNYM !! narzędziem do HOLOKAUSTU !!!!! NARODU polskiego -STALINOSKIE METODY !!! PRZETRWAŁY -NIENARUSZONE w skarbówach / w tym miejscu jest POLE do DZIAŁANIA dla RZECZYWISTYCH !!!!! PATRIOTÓW !! polskich
 • Dobry pomysł niech biorą dziecko i idą mieszkać
  do US, łańcuchy ... i parę potrzebnych rzeczy ... widowiskowy protrest przeciw kurestwu amoralnego państwa.
 • Podatek od umorzenia odziedziczonego długu jest ROZBOJEM W IMIENIU PAŃSTWA
  * * *
  Podatek od umorzenia odziedziczonego długu jest ROZBOJEM dokonywanym przez urzędy skarbowe W IMIENIU PAŃSTWA.

  To jest paranoiczna działalność niszcząca dorobek ludzi i podstawy ich życia.

  Z jednej strony, mafia w Min. Finansów za pomocą wykreowanych, mafijnych przepisów — umarza przestępcom podatki w wysokoścu setem milionów zł.

  Z drugiej, po bandycku ta sama mafia skarbowa zmusza ludzi do płacenia podatków za cudze długi.

  Tylko w bolszewickim PRL-bis mafiozi mogli wymyśleć coś takiego.
  *
 • @Schoppenka 222
  "..gnębi najsłabszych, których powinno chronić.."

  Właśnie dlatego że w tym modelu państwa najsłabsi nie są w stanie się bronić. Ale czy tylko najsłabsi ? Moim zdaniem nie. Bo przeciętny obywatel w starciu z maszyną biurokratyczno urzędniczą jest na z góry skazanej pozycji. W właśnie dlatego że państwo przestało być państwem obywateli a stało się nienasyconym molochem mafii urzędniczo administracyjnej z prawem które sobie sami stworzyli.
 • @
  Ilość takich komentarzy jest ważnym wskaźnikiem dla rządu. Czy osoby pozbawione prawa do godnego życia wskutek "bolesnych reform" uzyskają poparcie społeczeństwa? Obawiam się, że nie. Można śmiało likwidować KRUS, wprowadzać podatek katastralny i kto wie co jeszcze.
  Nawet jeśli ludzie zaczną w Polsce umierać z głodu (a nie tylko z zimna) - to się wytłumaczy że to niezaradna hołota (na pewno pijana).
 • Brak właśnie wolnego rynku, ogromne koszty pracy
  to powód biedy.
  Chcecie biedy to trzymajcie z socjalistami.
 • @Schoppenka 222
  Właśnie m.in po to chcę żeby powstał patriotyczny, obywatelski, katolicko-narodowy Ruch Jana Pawła II. Parafia, społeczność danej gminy, miasta, ale zorganizowana złożyłaby się i na podatek i na adwokata żeby nawet poza Polską szukać "sprawiedliwości", czyli utopii chyba. Musimy się zorganizować, sam ruch np konsumencki, lokatorski, czy jakiś tam tropiący afery prawa (prawa???)... będzie za słaby, takie inicjatywy już są, przydają się, ale potrzebny EFEKT SKALI. Chodzi o to żebyśmy to my byli stroną ATAKUJĄ kiedy trzeba system, a nie oni nas cały czas...

  System przestał reprezentować Naród-Suwerena. W praktyce NIGDY demokracja nie stała się prawdziwą demokracją, a na dodatek gdyby się nią stała... to bez Boga jest tylko masońskim totalitaryzmem kolejnym. Zróbmy coś do cholery, bo akcją ruchu Polska w Potrzebie i "startem" wyborczym tak mizernym bardzo się skompromitowaliśmy jako NE, jako społeczność NE. Tak mało możemy?

  Od lat urzędy skarbowe stają się wrogiem publicznym nr 1 dla zwykłych Polaków i uczciwych przedsiębiorców. Określenie że COŚ JEST NIE TAK Z US jest daleko za delikatne. I jakie oni mają możliwości, totalna policja, służba specjalna mogąca zgnoić, inwigilować każdego BEZ POWODU, bo zawsze wymyślą "przesłankę". W praktyce każdy zalega coś US, tylko nie każdego się czepiają.
 • @Schoppenka 222
  Istotnie III RP i UE bardziej ceni zwierzęta od biednych ludzi. Niżej niż bydło, to już było - podludzie. Widać UE dużo sobie zaimportowała z rozwiązań komunizmu i III Rzeszy.

  Po co ludziom takie państwo skoro NIC NIE DAJE swoim obywatelom, a tylko wymaga, ciemięży, doi, strzyże, gnoi, zamyka często za nic w pudle, zamienia w przestępcę który już się może dźwignąć? I nie piszę tego jako liberał, bo nim nie jestem. Nie jestem też socjalistą. Po co nam wybory prezydenckie skoro wybiera się gnoja który twierdzi publicznie że jesteśmy narodem sprawców mordów, ludobójstwa, zła? On nas reprezentuje? W tym duchu jest bez mała cała władza i budżetówka. Tak to nie będzie dalej wiecznie, ludzie coś z tym zrobią, miarka się przebiera.

  Na dodatek cyklicznie Polska naraża swoich obywateli na ciężkie wojny i słabo się do nich przygotowuje. Znowu tak jest. Znowu będziemy ginąć milionami, może dziesiątkami milionów z winy słabego jak w XVIII, czy za sanacji systemu państwa? Nie potrzebujemy miliona etatów budżetówki, zwłaszcza biurokracji, ale miliona żołnierzy i to wcale nie zawodowych.
 • @w.red
  "(...) państwo przestało być państwem obywateli a stało się nienasyconym molochem mafii urzędniczo administracyjnej z prawem które sobie sami stworzyli."

  Rozbuchana do niewyobrażalnych granic administracja służy inwigilacji obywatela. Żyjemy w państwie "policyjnym", rządzonym przy pomocy terroru urzędasów (US, ZUS, banksterzy), prokuratorów i "niezawisłych umysłowo" sędziów, w którym:

  - obywatel nie ma zapewnionych środków obrony przed aparatem przymusu państwowego.

  Taka organizacja organów państwowych jest typowa dla krajów o charakterze totalitarnym i dyktatorskim.
 • @Schoppenka 222
  Czytam i czytam, Ciebie, p.Małgosię, piszące o sprawach mi praktycznie nieznanych i coraz bardziej niemieję i coraz bardziej włos na głowie dęba mi staje.
  Chyba w czepku urodzona jestem bo jeszcze kilka lat temu planowałam na starość zamieszkać w Polsce na stałe. Jednak ciągle coś mi szeptało do ucha "wariatka, zaczekaj, przemyśl"... Jakieś tam słuchy mnie dochodziły, że US ściga wierzycieli do któregoś pokolenia, a znajomego, który z USA przyjechał do Polski na pogrzeb ojca "namierzył" podczas załatwiania spraw spadkowych i przysolił uiszczenie właśnie procentu od "dochodu", analogicznego do przypadku wyżej opisanego. Nie uwierzyłam mu, myślałam, że konfabuluje... Teraz już wiem, że nie.
  Była nas pewna grupka entuzjastów, marzących o dokonaniu żywota w Polsce i co chwila ktoś rezygnował z przenosin. Dziś... sama sobie przestaję się dziwić, że marzenie wybiłam sobie z głowy. Tli się w niej co prawda jeszcze jakiś mikry ognik chęci ale jakby stopniowo coś go gasiło. Moja Polska, a jakaś taka... coraz mniej moja.
  Pozdrawiam.
 • Takie prawo.
  Urzędnik to nie zimny drań tylko zwykle skrupulatny wykonawca prawa. Wskazywanie palcem na dyrektora Urzędu Skarbowego jako jedynego winowajcy nieszczęść rodziny p. Kareckich jest nadmiernym uproszczeniem. Nie wiem czy naczelnik mogła zgodzić się na zwolnienie ich z podatku i czy zgadzała się wcześniej w przypadku innych osób w podobnej sytuacji. Bardzo współczuje niedoli pani Izabelli ale dlaczego Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku nie poinformował jej rodziny, że będzie musiała zapłacić od darowanej kwoty podatek i mogą być im z tego powodu odebrane inne świadczenia. Dlaczego Prezydent Miasta, który przed wyborami samorządowymi miał pieniądze na robienie co tydzień hucznych i drogich imprez w centrum miasta kończących się pokazami sztucznych ogni (z rozmachem jak w noc sylwestrową) nie ma pieniędzy, żeby pomóc ludziom najbardziej potrzebującym. Czy liczni parlamentarzyści zajęli się tą sprawą i zrobili coś, żeby taki niesprawiedliwy los nie spotkał innych? Problem nas Polaków polega na tym że wpatrzeni w Tuska i Kaczyńskiego politycy klakierzy w ogóle nie interesują się losem społeczeństwa i tak na prawdę nic dla niego nie robią!
 • @contessa
  "..Moja Polska, a jakaś taka... coraz mniej moja. .."

  To nie tak..., nie tak. Polska dziś z jednej zależności popadła w inną.
  Tak jak była okupowana tak jest nadal. Zmienił się okupant (aczkolwiek nie całkowicie). Wzrosła ilość zdrajców, oszustów i pożytecznych idiotów i nic poza tym. "Nic nie jest dane nam raz na zawsze". Na Ojczyznę trzeba zasłużyć. I chyba żadna inna nacja nie przerabiała tej lekcji tyle razy co my.
  Może kiedyś zasłużymy. Na razie trzeba walczyć tak jak kto potrafi :)
 • @w.red
  Spokojnie ! Ona na zawsze pozostanie moja bo inaczej być po prostu nie może !!!
  A refleksje, nie zawsze pogodne, cóż... "Pan Tadeusz" czy "Wesele" to też w jakiś sposób refleksje i wychowały się na nich pokolenia Polaków. Wielu do dziś czerpie z nich mądrość, siłę na przetrwanie i wiarę w przyszłość.
  Pozdrawiam.
  :):)
 • bez sensu
  Kareccy padli ofiarą systemu prawnego funkcjonującego w RP, którego autorzy zasiadają w ławach poselskich i w zacisznych gabinetach ministerialnych. Naczelnik Urzędu Skarbowego jest jedynie wykonawcą woli ustawodawcy. Jak zwykle szukacie winnych... i znajdujecie - owszem. Pastwicie się nad wykonawcą woli ustawodawcy, odwołując się do jego sumienia. Nie tędy droga. Opisana sytuacja obnaża działanie systemu a nie jego trybiku w jakim US. Zamiast marnować energię pomóżmy Kareckim. Może znajdzie się jakiś prawnik, który bezpłatnie pomoże. Chętnie dołożę się do sfinansowania kosztów.
 • @Zenon
  Słusznie. Czy w tej gazecie nie ma jednego gramotnego człowieka?

  Tak telegraficznym w skrócie.

  Jednym z sposobów wygaszania zobowiązania podatkowego jest zastosowanie instytucji umorzenia zaległości podatkowych.

  Zaległość podatkową umarza organ podatkowy

  Jedną z przesłanek jest ważny interes podatnika lub interes publiczny.

  Są posłowie ziemi białostockiej, trzeba do nich zaapelować, by się zajęli sprawą.

  Tak na marginesie od bezpłatnej porady tez należy uiścić podatek.
 • *****Kolejne sk,..synstwo !!!*****
  Ale to jest POLSKA, więc nie ma się czemu dziwić...
 • @Gustlik222
  Polska jest mistrzem świata w utrudnianiu życia swoim obywatelom.
  Prawo polskie jest rozbudowane do absurdu. Tu się nie da żyć.Pozdrawiam.
 • Niewolnicy
  Człowiek bez pieniędzy to dziś niewolnik i o to chodzi, taki nie krzyczy,
  boi się odezwać, robi wszystko by przeżyć. Dla rządzących to luksus
  są, ale ich nie ma. Hulaj dusza !!!! Tylko tak dalej

  Bonawentura
 • dostaję serwis na skrzynkę pocztową
  stąd tu się zjawiłem.Mógłbym psioczyć.Ale od czasu kiedy mi podarowano wszędobylską "komórkę",stwierdziłem że może być przydatnym urządzeniem niosącym pomoc incognito.Płatny SMS powiedzmy jak w CARITAS za 2zł jeśli będzie nas kilkanaście (a może więcej) tyś,rozwiążemy sprawę.Żyjemy w kraju jak pod okupacją twierdząc że nic nie da się zrobić,a może właśnie tak jak napisałem?.
  Tel "komórka" może być bardzo groźną bronią,to ona kierowała ludzkim wyborem przy urnie,może NE podejmie decyzję :)
  pozdrawiam
  ps.
  podacie NR ja się dołączę :)
 • @Schoppenka jest takie wyjście zgodne z drogą ewolucji.
  //Zwierzęta w naszym państwie mają lepiej niż obywatele.

  USTAWA O OCHRONIE ZWIERZĄT z dnia 21 sierpnia 1997 r.

  ART. 9
  9.1. Kto utrzymuje zwierzę , ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody. ///


  Trzeba nam będzie złożyć wniosek do UE o pozbawienie praw ludzkich.
  Skoro ślimak to ryba, marchewka to owoc to człowiek wcale nie musi nim być formalnie oczywiście.

  Czy wówczas byłby skandal czy pierwszy precedens ? Stawiam na to drugie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej