Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 369 komentarzy

Świat, ludzie, polityka okiem laika.

Schoppenka - www.nadziejazadluzonych.pl "Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to, co się uczyniło innym." Arystoteles

Dzisiaj o 11 eksmisja na bruk matki z niepełnosprawnym dzieckiem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pamiętajcie, jeśli będziemy bezczynnie patrzeć na nieszczęście bliźnich, również inni będą się tylko przyglądać naszemu nieszczęściu.


Pani Anna Nowak wraz z 4-letnim niepełnosprawnym dzieckiem ma być dzisiaj eksmitowana na bruk. Warszawa ul. Modzelewskiego 46/50 m 456 godz. 11.00 . Zbiórka o 10.00 

Wszyscy, którzy mogą przybyć w celu blokowania eksmisji są proszeni o potwierdzenie przybycia sms-em na numer 500154154. Pamiętajcie, jeśli będziemy bezczynnie patrzeć na nieszczęście bliźnich, również inni będą się tylko przyglądać naszemu nieszczęściu. Bądźmy solidarni i okażmy że potrafimy działać razem.


PS. Ja niestety nie jestem w stanie dojechać do Warszawy na jutro, ale rozgłaszam akcję gdzie się tylko da.

 

Od 17 listopada 2011r (jutro) będzie obowiązywać wyrok Trybunału Konstytucyjnego pozwalającego na eksmisje na bruk bez okresu ochronnego. Nasze Państwo na masową skalę będzie wywłaszczało i eksmitowało swoich obywateli. Jeśli nie zablokujemy tego procederu już na samym początku, to władze poczują się całkiem bezkarne i pójdą na pewno o cały krok dalej. Strach pomyśleć co jeszcze nam szykują.

//www.lex-pol.pl/2011/07/wraca-eksmisja-na-bruk/

Już zawczasu Gminy podpisały umowy z noclegowniami aby tam umieszczać eksmitowanych. Nie ma litości nawet dla rodzin z dziećmi, w przypadku rodzin będzie się im odbierać dzieci bo dzieci nie mogą przebywać w noclegowniach. Skandal !!!

KOMENTARZE

 • .
  "Nie ma litości nawet dla rodzin z dziećmi, w przypadku rodzin będzie się im odbierać dzieci bo dzieci nie mogą przebywać w noclegowniach."
  __________________________

  Myslalem, że juz nic mnie nie zaskoczy w POmylonym "demokratycznym państwie prawa", ale ta procedura jest potworna.
 • @OHV
  Szkoda , że tak bardzo niewielu zauważyło jak Sejm RP uchwalał ustawę o eksmisjach na bruk...
  Teraz możemy tylko protestować , a ONI będą wyrzucać do noclegowni a dzieci do domu dziecka... Fajne państwo sobie zafundowaliśmy !
 • @Schopenka
  jest to koszmar! Nie wiem, jak ta matka to przeżyje.
  Jestem chora i nie mogę się ruszać z domu, ale całym sercem jestem z tą nieszczęśliwą kobietą.
  Naprawdę nic nie można pomóc na drodze prawnej?
  Może lekarz stwierdzi, że nie można wykonać eksmisji ze względu na stan dziecka. Trzeba koniecznie wezwać lekarza. Komornik pewnie wezwie sądowego, ale ważne, żeby był normalny lekarz.
  Przecież to tragedia.
 • POgrzebani w noclegowniach
  Ciekaw jestem jak ta sprawa ma sie z obietnicami PO , ktore tak glosno krzyczalo o polityce prorodzinnej . Czy to jest wlasnie ta forma prorodzinna ? Rodzicow do noclegowni a dzieci do domu dziecka ? Czy panstwo stac na taki wydatek ? Chyba nie... , na pewno nie stac POlski na becikowe , ktore chca obciac a chca sie narazic na koszty jeszcze wieksze bo zwiazane z kosztami pobytu dziecka w Domu Dziecka ( sierocincu ) ? A moze tych nieszczesnych rodzicow , pozbawic praw do opieki ale za to nie pozbawiac ich kosztow zwiazanych z wlasnym dzieckiem ? Moze o to chodzi aby ci biedni rodzice jeszcze mieli placic za utrzymanie dziecka w Sierocincu ?

  Goraco w takim razie chcialbym pogratulowac rzdzacej frakcji PO takiej przezornosci . Taki sposob myslenia doprowadzi tylko do tego ze nastepne pokolenie , ktore dorosnie w tych przytulkach nie bedzie juz mialo zadnych wiezow rodzinnych a co za tym idzie i swiadomosci spolecznej , wspolczucia dla innych itd. Wyrosnie pokolenie calkowicie stracone poniewaz bedzie tylko i wylacznie myslec o przetrwaniu przy pomocy wszelkich mozliwych srodkow , nie wykluczajac watkow kryminalnych.

  Ponownie , chociaz tylko w ten sposob , ale protestuje i nie zgadzam sie na to aby obecna rzady w ten sposob zniszczyly nasz narod , za istnienie ktorego nasi przodkowie przelewali krew .

  Czas aby rzadzacy powaznie sie zastanowili nad konsekwencjami i wtybrali dobro ogolu a nie tylko Wybrancow .
 • GDZIE MY ŻYJEMY???!!!
  Konstytucja RP
  Art. 71.

  1. Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, zwłaszcza wielodzietne i niepełne, mają prawo do szczególnej pomocy ze strony władz publicznych.
  2. Matka przed i po urodzeniu dziecka ma prawo do szczególnej pomocy władz publicznych, której zakres określa ustawa.

  Art. 72.

  1. Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją.
  2. Dziecko pozbawione opieki rodzicielskiej ma prawo do opieki i pomocy władz publicznych.
  3. W toku ustalania praw dziecka organy władzy publicznej oraz osoby odpowiedzialne za dziecko są obowiązane do wysłuchania i w miarę możliwości uwzględnienia zdania dziecka.
  4. Ustawa określa kompetencje i sposób powoływania Rzecznika Praw Dziecka.

  Art. 76.

  Władze publiczne chronią konsumentów, użytkowników i najemców przed działaniami zagrażającymi

  ich zdrowiu, ich zdrowiu, ich zdrowiu, ich zdrowiu,

  prywatności

  i bezpieczeństwu i bezpieczeństwu i bezpieczeństwu i bezpieczeństwu

  oraz przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zakres tej ochrony określa ustawa.

  Która ustawa uczyniła z tych ludzi bezpaństwowców?! Albo inaczej, czy Nasze Państwo nie chroni już obywateli?
 • @Schoppenka
  Jak by była możliwość to takie cynki dawaj Schoppenko troche wcześniej bo to czasami trudno odwołać obowiązki tak nagle, to jest jakiś koszmar, ciekawe gdzie będzie Palikot, który jest podobno obrońcą ucieśnionych, tak go pokazują w każdym bądź razie? Może zapytacie, gdzie Palikotowa lewica? Jara trawe? http://vrota.pl/
 • @vrota.pl
  Tą akcję pilotuje Piotrek Ikonowicz, więc jest szansa że i Palikot się pojawi, chociaż kto to może wiedzieć ? Ja też dowiedziałam się zbyt późno aby zmobilizować wszystkie siły.

  Wszyscy narzekają na władze, chore państwo itp, ale dopóki wszyscy razem nie staniemy w obronie tych najsłabszych, nie oglądając się czy razem z nami stają czerwoni, zieloni czy może w kratkę, dopóty temat będzie pomijany tak jakby ludzie zadłużeni, eksmitowani czy po prostu biedni byli niewidzialni. Władza boi się gniewu społecznego i tu jest szansa dla nas, bez tłumnego gniewu będziemy tylko przebierali nóżkami i tupali a oni będą nas olewać i dalej uchwalać prawo pod siebie. Razem albo wcale.
 • @Molier
  Gdyby można było załatwić to prawnie, byłoby już załatwione. Problem w tym że obecne prawo jest przeciwko ludziom i wręcz eksterminuje biedę.

  Prawo jest jak płot, lew przeskoczy, żmija się prześlizgnie a jest tylko po to aby się bydło po polu nie rozłaziło gdzie nie powinno.
 • @OHV
  Przygotuj się na więcej. - Ta pani, on, ona, ono i następni. Mnie ongoś adminsitracyjnie wymeldowano donikąd (też wraz z przychówkiem) z dorobkowego mieszkania. W majestacie prawa. Potem w majestacie prawa usiłowano dziecko zabrać do domu dziecka z powodu "bezdomności". Zeszłam do podziemia. Fajnie tu jest;> Podziemie rządzi;).
  Nie znam sprawy tej pani, ale mam nadzieję, że znajdzie się jakaś podziemna pomoc dla niej.
 • Wiadomość z ostatniej chwili
  Komornik odstąpił od eksmisji, redaktorzy NE byli, wszystko uwiecznili i pewnie niedługo wrzucą na portal. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc.
 • @Schoppenka
  No, chociaż jedna dobra wiadomość tego dnia!

  Dzięki !

  Pozdrawiam
 • @Schoppenka
  Nieludzki system państwa na pasku lobbies, które ma nas za bydło. Będzie lawinowo rosła liczba bezdomnych i tragedii rozdzieranych rodzin, odbieranych dzieci do przekazania np pederastom z Niemiec o "wzorowej" sytuacji materialnej.

  TK do likwidacji, po raz kolejny przegięli, za kogo się mają??? PiS jest na to wszystko zbyt tchórzliwy, zachowawczy nawet gdyby mieli 3/4 posłów, prezydenta, obsadzony TK, wszystko. To kwestia WOLI albo jej braku....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej