Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 369 komentarzy

Świat, ludzie, polityka okiem laika.

Schoppenka - www.nadziejazadluzonych.pl "Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to, co się uczyniło innym." Arystoteles

Komornik zablokuje konto dłużnika przez internet

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozwój egzekucji zmierza pomału do... braku dłużnika w nim udziału

 

Jak podaje „gazeta prawna”:

 

"Wierzyciel będzie mógł wszcząć egzekucję roszczenia od uchylającego się od zapłaty dłużnika drogą elektroniczną, nawet gdy sąd rozpoznał jego sprawę w sposób tradycyjny – przewiduje projekt nowelizacji procedury cywilnej."

 

"Projekt przewiduje także, że gdy wierzyciel wybierze drogę elektroniczną załatwienia sporu, to później wszystkie dalsze wnioski i oświadczenia będzie przesyłał komornikowi wyłącznie przez internet."

 

"Proponowane zmiany zmierzają do zajmowania wierzytelności drogą elektroniczną, bezpośrednio z rachunku bankowego dłużnika. Najpierw komornik prześle przez internet do banku, w którym dłużnik ma rachunek, zawiadomienie o zajęciu wierzytelności do wysokości dochodzonej w egzekucji należności, doliczając jeszcze koszty egzekucyjne. Wezwie też bank, aby nie dokonywał wypłat z rachunku bez jego zgody do wysokości zajętej wierzytelności, a także aby niezwłocznie przekazał zajętą kwotę. Co więcej, takie zawiadomienie komornika będzie skuteczne nawet, gdy nie będzie on w stanie wskazać konkretnego rachunku obejmującego wkład oszczędnościowy. Wystarczy w takiej sytuacji podać nazwisko dłużnika, a do banku należeć będzie odnalezienie jego konta."

 

Trudno być wdzięcznym ,

gdy komornik posprząta

i cztery kąty ,

i cztery konta .

 

"– Możliwość zablokowania przez internet pieniędzy na rachunku bankowym dłużnika i uniemożliwienie mu korzystania z tej zajętej kwoty nie tylko usprawni i przyspieszy ściąganie długów, lecz również doprowadzi do większej skuteczności w egzekwowaniu należności – potwierdza adwokat Maria Urbańska z Kancelarii Kosiński i Wspólnicy. Przyznaje jednocześnie, że w jej praktyce zdarzały się przypadki, gdy dłużnik dowiedział się o wszczętej przeciwko niemu egzekucji i zdążył wybrać pieniądze z konta, zanim komornik w sposób tradycyjny zawiadomił bank o konieczności zablokowania wypłat."

 

 

Szkoda tylko, że banki nie stosują sie do zapisu art. 54 prawa bankowego, które stanowi że kwota wolna od zajęcia to równowartość trzech średnich krajowych ? Bankowcy zazwyczaj odpowiadają klientowi, że on nie będzie ich prawa bankowego uczył i czyszczą konto dłużnika do zera a nawet powodują debet.

 

"– Należy zobowiązać bank do przedstawienia na żądanie komornika zestawień wszelkich operacji na rachunku bankowym dłużnika, za każdy miesiąc oddzielnie – uważa Rafał Fronczek, Prezes Krajowej Rady Komorniczej. Uważa on, że korzystne byłoby umożliwienie również zajmowania wierzytelności z rachunku bankowego prowadzonego dla dłużnika i osób trzecich, a więc np. ze wspólnych kont małżonków, mimo wystawienia tytułu wykonawczego tylko przeciwko dłużnikowi."

 

Już teraz są problemy w przypadku zajęć egzekucyjnych w których komornik zajmuje wynagrodzenie, rentę lub emeryturę dłużnika a jednocześnie zajmuje konto dłużnika i pozostawia go bez grosza przy duszy i to w zgodzie z prawem. Brawo, niech ludzie sami poumierają, będzie taniej i szybciej utylizować społeczeństwo Polskie.

 

W interesie komornika pasożyta ,

Jest, by żywiciel żarł do syta.

 

Widocznie w pojęciu (jeśli takowe istnieje) jest zarżnąć od razu kurę znoszącą złote jajka. Ani dłużnik nie wywiąże się ze zobowiązania, ani komornik nie zarobi, ani wierzyciel nie odzyska wierzytelności, ani dłużnik nie obroni się przed bezprawną egzekucją, szach i mat.

 

Ten, który wpadł na taki chory pomysł ma chyba nie po kolei w głowie:

By się pokazać

z najlepszej strony ,

do obywatela

d...  odwrócony .

 

Słów brakuje na te ich idiotyczne pomysły. Ciekawe co będzie dalej ? Może zamiast powoli wykańczać dłużnika, lepiej od razu szeroko otworzyć drzwi Auschwitz i rozpalać pod piecami, co panie premierze Tusk ?

 

KOMENTARZE

 • @
  W Polsce długi muszą spłacać ci co nie mają na to pieniędzy a Ci co maja to poprzepisują majątki na innych i figę z makiem zapłacą. http://vrota.pl/
 • mocne!
  Schoppenka jak zwykle precyzyjnie i dosadnie. W praktyce będzie to oznaczało, że komornik jednym kliknięciem wyśle takie żądanie do wszystkich banków. Wyobrażacie sobie jak się zakotłuje w bankach, które będą musiały same szukać, czy Iksiński ma u nich konto?

  Zajęcie najpierw wypłaty/renty/emerytury do wysokości jaką umożliwia prawo, a następnie zajęcie reszty wypłaty/renty/emerytury poprzez zajęcie konta na które to świadczenie wpływa jest ewidentnym złamaniem prawa. Ale czy ktoś kiedyś składał w tej sprawie skargę na czynności komornika?
 • Długi i to co sie wokół tego 'biznesu' dzieje
  to już państwo w państwie
 • .
  Ciekawe czy odpowiedzią na takie dictum mogą być produkty róznych firm do miedzypaństwowej wypłaty lub wpłaty pieniędzy:
  DotPay
  Platnosci.pl
  Przelewy24
  eCard
  Moneybookers
  Transferuj.pl
  Cashbill
  PayU
  BlueCash
 • nawiasem
  Mnie najbardziej boli to, że jest mnóstwo ludzi, którzy tutaj, na FB, na różnych stronach i forach wypłakują żale, wygrażają pięściami, a potem ze wściekłości i bezradności wpadają w jeszcze większe, bo psychiczne, problemy.

  Dlaczego nie zrobimy czegoś konkretnego? Nie mamy żadnego prawnika, który przygotowałby konkretny projekt ustawy? W każdym mieście jeden koordynator i do roboty! Zbieranie podpisów, robota lobbingowa u posłów, konferencje prasowe, zróbmy szum. Przecież wszystko wskazuje na to, że za miesiąc, za pół roku, za rok - ale nie później - dojdzie w Polsce do katastrofy gospodarczej, finansowej, społecznej. Wtedy będzie za późno.
 • @PaSkut
  "Ale czy ktoś kiedyś składał w tej sprawie skargę na czynności komornika?"

  Wielu składało, nikomu się nie udało :( Taka procedura jest zgodna z polskim prawem. To wpływa na konto bankowe nie jest już rentą/wynagrodzeniem/emeryturą a jedynie wierzytelnością.
 • @PaSkut
  "Dlaczego nie zrobimy czegoś konkretnego? Nie mamy żadnego prawnika, który przygotowałby konkretny projekt ustawy? W każdym mieście jeden koordynator i do roboty! Zbieranie podpisów, robota lobbingowa u posłów, konferencje prasowe, zróbmy szum. "

  Właśnie nad tym pracujemy, to wymaga trochę czasu ale jednak coś robimy w tym kierunku. Jak będzie bliżej niż dalej, poinformuję :)

  Co do prawnika, to są też tacy co dużo gadają a niewiele robią. Dlatego musimy sami się o takie rzeczy troszczyć.
 • @Schoppenka
  Pamiętaj o mnie - chętnie się włączę.
 • @PaSkut@Schoppenka
  A jeżeli komornik się pomyli i zajmie mi moje konto to co...
  oskarżyć go o kradzież moich pieniędzy... Wydaje mi się że zgodnie z prawem winien być potraktowany jak ZŁodziej. Pozdrawiam.
 • @kanton
  Jeśli komornik się pomyli to przysługuje ci skarga na czynności komornika do sądu, opłata od skargi to 100 zł. Gorzej jeśli to wierzyciel się pomyli i wystawi nakaz zapłaty lub BTE na niewłaściwą osobę, wtedy trzeba składać powództwo opozycyjne i udowadniać że się nie jest wielbłądem. W przypadku długów bankowych sprawa jest o tyle trudna, że zachodzi zasada odwróconego ciężaru dowodowego, bo to dłużnik musi udowodnić że czegoś nie ma. Wszelkie atuty ma bank i to w dodatku chronione tajemnicą bankową.

  Pamiętaj że komornik jest urzędnikiem państwowym a jako takiego samo państwo go nie ukarze, bo to tak jakby ukarało same siebie. Ręka rękę myje a dłużnik znajduje się na samym końcu drabiny pokarmowej.
 • osobiste
  W moim przypadku są trzy osoby o takich samych danych osobowych. Miejsce zamieszkania są inne> Czy pracownik banku będzie patrzył na takie subtelności czy klepnie pierwsze z kolei
 • bitcoin
  Jak ktoś zagrożony to zakupuje tą walutę internetową bitcoin i sprzedaje przelewając na nowo otwarte konta. Banków u nas dosyć
 • @gnago
  Wszystko zależy czy pani Wiesia, która wystawia BTE nosi okulary, jest dyslektykiem, czy może skleją jej się kartki, a może ma dzisiaj gorszy dzień, ...

  Banki powinny wystawiać BTE zgodnie z zapisami bankowymi, umowami zawartymi z klientem, oświadczeniem o poddaniu się egzekucji itp. W praktyce zdarzają się i to nie rzadko sytuacje, w których dane dłużnika nie zgadzają się z danymi na umowie kredytowej, komornik również nie zawsze sprawdza o kogo dokładnie chodzi tylko od razu zajmuje wynagrodzenie. Inna sprawa, że kwoty w BTE też najczęściej są z sufitu, albo są zawyżone odsetki, albo naliczone jakieś niezrozumiałe prowizje od czegoś co nigdy nie miało miejsca, albo pani Wiesia dopisała jedno lub dwa zera itp.

  Ja osobiście miałam egzekucję komorniczą za osobę o tym samym imieniu i nazwisku ale z innej miejscowości. Wszystko jest więc możliwe, tylko odkręcić jest bardzo ciężko bo nawet rzekomy dłużnik zawsze brany jest za złodzieja i oszusta.
 • pseudo długi
  Ściągają długi nawet u tych co ich nie mają.
  Miałem przykład na sobie, wierzyciel postanowił mnie okraść i dotąd mnie gnębił, aż US przekazał moje pieniądze komornikowi. Przekazanie nastąpiło pomimo wyroku sądu, który uchylił nakaz i umorzył postępowanie.
  Po wystosowaniu odpowiedniego pisma,komornik zwrócił pieniądze lecz bez odsetek. W ten oto sposób traktuje się nie tylko prawdziwych dłużników, lecz mam wrażenie, że i wielu samych pokrzywdzonych przez rzekomych wierzycieli, których nikt nie sprawdza.
  Pozdrawiam
  MrKrzysiek
 • @Antymaterialny
  Ciekaw jestem, co będzie (kiedy?), pierwszy OKRADZIONY ZE WSZYSTKIEGO zamiast "pisma o ..." "wniesie"... "benzynę i zapałki"???
  .
  Były SAMOBÓJSTWA spowodowane przez sądy / komorników? BYŁY. BĘDZIE WIĘCEJ...
  .
  Aż ktoś pomyśli "dlaczego TYLKO JA?" To JEGO WINA!
  "Przypomni" sobie, że sędzia/komornik itp, "też człowiek": imię, nazwisko, ADRES...
  .
  "ONI" opamiętają się "przed" czy "po"?
 • @Schoppenka
  Dzięki za info. Jeżeli człowiek wszystko stracił, to co mu zostaje Rzeczywiście tylko zapałki i trochę benzyny. Nie pochwalam tego.
  Pozdrowienia.
 • autor
  Schoppenka, jako że Ty z poezjami, to ja dla rozluźnienia wierszyk z 1933 roku :-)

  Jest jeszcze praca

  Kto najpracowitszy,
  Może i zgadniecie.
  Pytanie nie trudne,
  Wcale łatwe przecie.

  Więc mnóstwo roboty
  W Polsce do tej pory
  Miewają przeróżne
  Społeczne znachory.

  Lecz najwięcej pracy
  I największe wzięcie
  W Polsce ma - komornik
  Robiąc wciąż... zajęcie.

  (Kurjer Bydgoski, 2.06.1933)
 • Sądowa elektronika i jej "wyczyny"
  Banki też oszukują . Zdarza się , że banki gubią dokumenty ale wówczas starają się uzyskać nakazy komornicze w E-sądach.

  Spotkałem się z takim dziwnym przypadkiem gdzie niechlujstwo banku miało zostać zakamuflowane przez ułatwioną procedurę elektroniczną .

  Warto wszystko sprawdzać, a po bankach to lepiej kilka razy.
 • @OHV
  Nie za bardzo bo komornik może wprowadzić blokadę wierzytelności już na etapie ZUS.
 • @Schoppenka
  Może na dzisiaj warto utworzyć jakiś sprytny podmiot , który pozwoli dłużnikowi godnie rozliczyć zobowiązania , tak by zrobił to żyjąc jak człowiek, a nie jak ścigane bydle.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej